בקשה לתו נכה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תו הנכה מקנה :

*חנית הרכב במקומות בהם החניה אינה מותרת

* מקומות המיועדים לנכים

*אזורים המסומנים בכחול לבן אם הרשות המקומית מאפשרת זאת.

*אזורי אדום לבן , אם אינם מסכנים את הציבור (הולכי רגל ונהגים) ,

* כניסה לחניה ציבורית בבתי חולים

* תשלום אגרת רישוי מופחתת עבור בעל הרכב – 27 ₪, (החזר רטרואקטיבי מיום קבלת הזכאות)

לבקשה לתו נכה ומילוי כל הטפסים התקשרו אלינו  .

תו נכה לרכב מאפשר לאדם נכה להקל על ניידותו ועל כניסתו לאיזורי מסחר, עבודה ולאיזורים ציבוריים באופן כללי. כדי לקבל תו נכה צריך לעמוד במספר קריטריונים. ראשית, דרגת הנכות של האדם צריכה להיות 60 אחוזים לפחות וכי תנועתו בדרכים ללא רכב עשויה לסכן את בריאותו. בנוסף, תו נכה מגיע גם למי שמוגבל בהליכה וזקוק לכסא גלגלים, מי שזקוק לרכב כאמצעי תחבורה, בעל תעודת עיוור, הורים לילד נכה, נכה משרד הביטחון, מוגבלי ניידות ונפגעי פעולות איבה.

הליך בקשה לתו נכה לרכב מתחיל עם מכתב החתום על ידי המבקש ומספרי הרכב להם הוא מבקש את התו. יש לצלם תעודת זהות ולהוסיף פרוטוקול רפואי או אישור ממשרד הבריאות המעידים על היעדר יכולת תנועה. יש לצלם את רישיונות הרכב ולהוסיף אישורים חתומים במידה שהרכב שייך לקרוב משפחה או מעסיק.

להתנהל בקלות

במקרים מסוימים, כאשר מגישים בקשה לתו נכה לרכב הבקשה אינה מתקבלת מכל מיני סיבות. כשל בשליחת מסמכים רלוונטים או חוסר באישור מרופא כזה או אחר. ישנם מקרים בהם אחוזי הנכות אינם מספיקים, ובמקרים כאלו, כדאי לערער או לנסות ולהתחיל את כל ההליך מחדש. לא קל להתחיל הליך בירוקרטי מול הרשויות, אך לעיתים מגיעים למקרים בהם אין ברירה.

חשוב לציין שתוקף תג שאושר לצמיתית הוא 4 שנים בלבד, וכי יש לעדכן אותו לקראת סוף התקופה. ההטבות המגיעות עם התו הן קריטיות להצלחה של האדם הנכה להסתובב בחופשיות ולבצע פעולות שנראות לכולנו טריוויאליות.