חוות דעת רפואית

 

 

 

 

 

 

 

 

חוות דעת רפואית משפטית היא מסמך הנכתב ע"י רופא מומחה בו מתייחס הרופא למצבו הרפואי של הנבדק. מטרת חוות הדעת היא להעריך את הנזק או את הנכות שנגרמה לאדם על מנת  שיקבל את הפיצוי המתאים.

חשוב מאד  בתביעות העוסקות בנזקי גוף לצרף חוות דעת רפואית. כיון שזו  עשויה לסייע  בביסוס הטענות ולהשיג את הפיצויים המרביים.

חוות דעת רפואית משפטית היא מסמך הנכתב ע"י רופא מומחה בו מתייחס הרופא למצבו הרפואי של הנבדק. מטרת חוות הדעת היא להעריך את הנזק או את הנכות שנגרמה לאדם על מנת שיקבל את הפיצוי המתאים. בתביעות העוסקות בנזקי גוף חשוב מאוד לצרף חוות דעת רפואית, כיוון שזו עשויה לסייע בביסוס הטענות ולהשיג את הפיצויים המרביים.

מרבית הפציעות הקשות מביאות עימם פיצויים מהמדינה. בין אם מדובר בתאונת עבודה או בכל תאונה שגורמת לאובדן כושר עבודה, הביטוח הלאומי הוא זה שצריך לדאוג לנפגע, שכן זוהי מטרת התשלום לביטוח הלאומי מלכתחילה. כדי לקבל את הפיצויים וההטבות, יש להגיש תביעה שמלווה בצירוף חוות דעת רפואית לביטוח לאומי על מנת לתת אסמכתה רפואית להליך.

הנפגע ייאלץ לעבור מספר שלבים עד לקבלת הפיצויים או הקצבה לה הוא זכאי, והכל מתחיל בהכנה נכונה של המסמכים שצריך להגיש. לאחר מכן, יצטרך לגשת הנפגע לרופא מומחה אשר ייתן לו חוות דעת רפואית לביטוח לאומי בכדי לתת אסמכתא לפגיעה ולהשלכות שלה. הנפגע יצטרך לעבור לפחות ועדה רפואית אחת מטעם הביטוח הלאומי, בנוכחותו או שלא בנוכחותו, ורק לאחר מכן ישמע את גזר הדין הסופי.

קריטי להצלחת התביעה

חוות דעת רפואית לביטוח לאומי היא קריטית להצלחה של התביעה ולרלוונטיות שלה. הרופא אמור לתת חוות דעת מקצועית, אותנטית וללא אינטרסים כדי להעביר את מצוקתו של הנפגע אל הרשויות. לעיתים, חוות הדעת עצמה היא זו שמטה את הכף לכיוון כזה או אחר, כך שיש חשיבות גדולה בבחירת רופא איכותי ומומחה בתחומו.

ההליך של קבלת קצבה או פיצויים יכול להיות ארוך ומייגע מאוד. לעיתים, הוועדות הרפואיות והסחבת של הרשויות המקומיות יכולות לגרום להרבה מאוד תסכול. יש אפשרות לערער ואף להגיש בקשה מחודשת, אך החשיבות של קביעת תור אצל רופא מומחה, שיכול לתת חוות דעת רפואית לביטוח לאומי בצורה מקצועית ומנוסחת היטב, יכולה למנוע את כל הטרטור הזה.

איש מקצוע איכותי

כאשר מגישים תביעה לביטוח לאומי, נתקלים בהרבה מאוד אנשי מקצוע – מעורכי דין ועד פקידים במשרד הפנים. אין כל ספק שהמפגש עם הרופא המומחה הוא הקריטי והחשוב ביותר להצלחת התביעה. חוות דעת רפואית לביטוח לאומי אשר מנוסחת בצורה טובה, ומלווה בכל המסמכים הרלוונטיים, מעלה משמעותית את הסיכוי להצליח לקבל פיצויים גבוהים ובהתאם לאופי הפציעה.

יש מספר חברות העוסקות בעבודה מול הרשויות ויכולות למקסם את הפיצויים וההטבות. יש גם לא מעט עורכי דין העוסקים במלאכה. חשוב מאוד להיעזר באנשי מקצוע איכותיים בהגשת התביעה, ובמיוחד ברופא טוב ומומחה בתחומו.